Klubsko SP od 11. do 21. decembra, od 2021 s 24 klubi

Getty Images/Francois Nel

Fifini predstavniki so medije obvestili, da bo svetovno klubsko prvenstvo leta 2019 gostil Katar, in sicer od 11. do 21. decembra.

Po aktualnih pravilih na svetovnem klubskem prvenstvu nastopajo zmagovalci klubskih kontinentalnih prvenstev od vseh šestih federacij in državni prvak domačina. Leta 2018 se je zmage veselil Real Madrid, ki je v finalu s 4:1 odpravil Al Ain iz ZAE.

Na naslednjem klubskem svetovnem prvenstvu bomo spremljali obračune Liverpoola, (UEFA), Monterreyja (CONCACAF), Hienghene Sportsa (OFC) in Al-Sadda (gostitelj). Preostala dva udeležnca bosta znana po zaključku Cope Libertadores in azijske razlišice Lige prvakov.

Od leta 2021 naprej se bo število nastopajočih iz sedem razširilo na 24. Osem predstavnikov bo dala UEFA, šest klubov bo prihajalo iz Južne Amerike, trije iz Srednje in Južne Amerike, Afrike in Azije, eden pa iz Oceanije.