05.08.2019 | 10.11

Jih bo še veliko? Barca do prve "trofeje" v sezoni

Nogometaši Barcelone so zmagovalci tradicionalne tekme za pokal Joana Gamperja, potem ko so na Nou Campu pred približno 99.000 navijači z 2:1 premagali londonski Arsenal.

Luis Suarez

Alex Caparros, Getty Images Sport

Luis Suarez

Pred začetkom obračuna so bili predstavljeni številni novi igralci katalonskega nogometnega velikana, največji aplavz pa je požel francoski napadalec Antoine Griezmann, medtem ko je Lionel Messi napovedal nov pohod do zmage v Ligi prvakov.

Arsenal je sicer prvi zadel, potem jo je Mesut Özil našel Pierra-Emericka Aubameyanga pred kazenskim prostorom, ta je lepo sprejel žogo, se zavrtel in zaključil za 1:0.

Barca je na izenačenje čakal vse do 68. minute srečanja, ko je bizaren avtogol dosegel Ainsley Maitland-Niles.

Zmago pa je domači ekipi prinesel zimzeleni Luis Suarez, ki je zabil, potem ko je le nekaj trenutkov prej stopil na zelenico kot menjava.

Sezona v Španiji se za Barco prične 16. avgusta proti Atleticu iz Bilbaa, medtem ko Arsenal že v nedeljo začenja s sezono z gostovanjem pri Newcastlu.