Getty Image/Denis Doyle / Stringer

09.08.2019 | 14.32

Nekdanji brazilski reprezentant Roberto Carlos je 3. junija leta 1997 v prijateljski tekmi proti Franciji dosegel najlepši zadetek iz prostega strela v zgodovini. Več kot 20 let kasneje pa dokazuje, da mu je v nogah ostalo še nekaj dinamita.

You Tube

Levonogi bombarder Roberto Carlos je navdušil nogometni svet s svojim zavitim prostim strelom proti Franciji, takrat pa se je s tem zadetkom vpisal med športne nesmrtnike. Francoski vratar Fabien Barthez je takrat žogo le s pogledom pospremil v gol.

46-letni Carlos pa je ponovil legendarni strel in tudi nekdanji portuglaski reprezentančni vratar Victor Baia je žogo pospremil za svoj hrbet podobno, kot njegov francoski kolega.