Tevez presegel tudi Ronalda in Messija

Scott Halleran, Getty Images Sport

Argentinski napadalec Carlos Tevez je tudi uradno zapustil vrste Boce Juniors in podpisal izjemno donosno pogodbo s kitajskim prvoligašem, Shangahi Shenhuo, s čimer je postal najbolje plačani nogometaš na zemeljski obli. El Apache bo na leto v žep pospravil neverjetnih 40 milijonov evrov!

Po nekaj dneh govoric in špekulacij sta oba kluba potrdila informacijo o prestopu Carlosa Teveza, ki bo na Kitajskem zaslužil več kot Cristiano Ronaldo in Lionel Messi skupaj. V dveh letih bo Argentinec dobil 80 milijonov evrov.

Izkušeni napadalec bo v Šanghaju igral pod vodstvom urugvajskega trenerja Gusa Poyeta, ki je v klub prišel novembra, trenutno pa je z ekipo na pripravah na Okinavi, kjer se bo ekipi pridružil tudi Tevez. Poyet ima ob Tevezu na voljo še nekaj preizkušenih nogometašev, saj ima v kadru tudi Dembo Baja, Giovannija Moreno, Fredyja Guarina in Obafemi Martinsa.

Srečno, Carlitos, vedno boš v naših srcih,” so ob slovesu zapisali pri Boci Juniors, kjer je Tevez začel svojo športno pot, navijače pa navduševal tudi v zadnjih dveh sezonah (56 tekem, 25 golov).

Nekdanji napadalec Corinthiansa, West Hama, Manchester Uniteda, Manchester Cityja in Juventusa je tako naslednji v vrsti odmevnih nogometnih imen, ki se je odločil sprejeti ponudbo iz Kitajske, ki v zadnjem času v nogomet vlaga nepredstavljive vsote denarja in iz dneva v dan uresničuje idejo predsednika kitajske nogometne zveze Xi Jinpinga, da iz Kitajske ustvari nogometno velesilo.