FA pokal: Chelsea z odliko, Liverpool na popravni izpit

Steve Bardens, Getty Images Sport

Nogometaši Chelsea so se uvrstili v 1/16 finala FA pokala, potem ko so tretjeligaša ugnali s 4:1. Liverpool je proti četrtoligašu Plymouth Argyle odigrali neodločeno brez golov, tako da bodo za napredovanje potrebovali dodatno tekmo v gosteh.

Steve Bardens/Getty Images

Antonio Conte ni želel ničesar prepustiti naključju, zato postave bistveno ni spreminjal. Že v 18. minuti je Pedro modrim prinesel prednost,  Mitchy Batshuayi pa je bil strelec za 2:0 v 43. minuti.

Že na začetku drugega polčasa je Pedro podal Willianu, ki je v 52. minuti zadel za 3:0. John Terry je v 67. minuti prejel rdeči karton, saj je ustavil nasprotnikovega napadalca kot zadnji mož obrambe.

Samo tri minute kasneje je po lepi akciji Peterborough prišel do znižanja na 1:3, ko je zadel Tom Nichols. Končni rezultat 4:1 je v 75. minuti postavil Pedro.

Liverpool si na srečanju proti Plymouthu (League 2) ni uspel zagotoviti uvrstitve med 32. Tekmo si bomo zapomnili po tem, da so “Redsi” zaigrali v najmlajši postavi odkar obstaja klub. Ta kljub dobri predstavi ni prišla do zmage. Da je bil Kloppov “otroški vrtec” dejansko dominanten, govori že dejstvo, da je imel Liverpool v prvem polčasu kar 80-odstotno posest žoge.

Mrežo je sicer zatresel Divock Origi, a mu je sodnik gol razveljavil, ker je Belgijec predhodno naredil prekršek. ‘Pool je imel prevlado tudi v drugem polčasu, a sta mreži mirovali. Razmerje v posesti žoge je bilo 77:23, v izvajanju kotov 18 proti 0.

“Vedeli smo, da bo Plymouth igral zelo disciplinirano v obrambi. Moji varovanci so dominirali, a niso si priigrali veliko zrelih priložnosti. Gostje so naredili vse, da bi izsilili povratno tekmo, in to so zdaj dobili. Zagotovo bi se lahko bolj potrudili, v prvem polčasu nam je zmanjkalo potrpljenja.” je povedal trener Liverpoola Jürgen Klopp.

Dodatna tekma, ki bo odločila potnika v nadaljnje tekmovanje, bo Home Park v Plymouthu gostil v sredo 18. januarja.

Mesto med najboljših 32 v pokalu FA si je priboril Middlesbrough, ki je s 3:0 premagal Sheffield Wednesday (Championship), pa čeprav so tudi oni, tako kot Chelsea, tekmo zaključili z igralcem manj.

Gole za prvoligaša so dosegli Grant Leadbitter (v  58. minuti), Alvaro Negredo (67.) in Marten de Roon v sodnikovem podaljšku. Rdeči karton je dobil branilec Daniel Ayala.

Napredovanje so si zagotovili tudi igralci Tottenhama, ki so doma z 2:0 premagali Aston Villo, dalje pa je tudi Fulham, ki je v Cardiffu slavil z 2:1.