Čeferin: "V pisarni sem cel dan. Dela je noro veliko!"

Nogomet ostalo 30. Jan 201718:18 > 18:27
Gett Images/ Laurence Griffiths

Novi predsednik Evropske nogometne zveze Aleksander Čeferin je v nedavnem intervjuju za nemški Welt povedal, da ima kot prvi mož zveze ogromno dela. Ljudje si ne želijo sprememb v nogometu, a Čeferin vseeno za Evropo zahteva tri mesta več na velikih tekmovanjih.

Kot poroča STA in povzema po Weltu, je Mednarodna nogometna zveza 10. januarja odločila, da bo na svetovnem prvenstvu leta 2026 nastopalo po 48 ekip namesto dozdajšnjih 32. “Zahtevamo najmanj 16 mest za Evropo, kar je najslabši možni scenarij,” pravi Aleksander Čeferin in dodaja, da je bila Uefa edina kontinentalna zveza, ki je nasprotovala širitvi. “A nismo imeli možnosti, zato smo se odločili, da se borimo za čim več mest.” Čeferin je namreč mnenja, da je največ nogometnega talenta prav v Evropi in Južni Ameriki.

Čeferin se, kot povzema STA, z zahtevo po najmanj treh dodatnih mestih za Evropo, podaja na pot konfrontacije s Fifo. Čeferin je ob tem podprl tudi predsednika združenja evropskih klubov Karl-Heinza Rummeniggeja, ki je Fifi grozil z “revolucijo” zaradi vse večje obremenitve igralcev in se javno spraševal ali Evropa Fifo sploh potrebuje. “Nekajkrat smo se že srečali in stvari vidim na enak način. Ne želimo biti arogantni, a kar se tiče kakovosti in poslovanja je Evropa pač številka 1. Enostavno ne more biti tako, da nas drugi vsakič preglasujejo. Če se bo to dogajalo, lahko pride do resnih težav na relaciji med Fifo in Uefo. A tega se zavedajo tudi pri Fifi in zato se to ne bo zgodilo,” je še povedal predsednik Uefe.

Čeferin, ki je na čelu Uefe dobre štiri mesece, je priznal tudi, da je bil nekoliko naiven, ko je prevzel predsedniško mesto in misli, da bo lahko “nogometni del službe” opravil v dveh ali treh dneh v tednu, še naprej pa se bo lahko posvečal tudi svoji odvetniški karieri. Zdaj spoznava, da ima v nogometu veliko dela, saj Uefa potrebuje modernizacijo in reforme. “Spoznal sem, da moram biti na Uefi, Če želim resno opravljati predsedniško funkcijo. Imamo številne izzive: nova tekmovanja, pogovori o prihodnosti lige prvakov, pa odnosi s klubi, sponzorji in televizijami, čakajo pa nas tudi strukturne reforme. V pisarni sem vsak dan od jutra do osmih zvečer, ali pa na službeni poti. Dela je noro veliko.”