Izršni odbor podprl Čeferinove reforme

Getty Images/Milos Bicanski

Izvršni odbor Evropske nogometne zveze (UEFA) je potrdil reforme, ki jih je v predvolilni kampanji napovedoval Aleksander Čeferin.

Predsednik Evropske nogometne zveze (UEFA) Aleksander Čeferin je reforme napovedoval že v svoji predvolilni kampanji. Z izvolitvijo je dobil priložnost uresničiti svoje ideje, s sodelavci pa je predloge reform uspešno spravil skozi izvršni odbor UEFA.

Zelo sem zadovoljen, ker je izvršni odbor podprl reforme, ki jih smatram za ključne pri krepitvi UEFA in ki so tvorile ključni steber moje predvolilne kampanje. Prepričan sem, da bodo tudi naše članice podple predloge za dobro vodenje, da ustvarimo močnejšo in bolj transparentno UEFA za dobro evropskega nogometa,” je dejal Čeferin.

Ali bodo reforme sprejete bomo izvedeli po 41. UEFA kongresu v Helsinkih.

Predlogi:

– Uvedba omejitev mandatov za predsednika UEFA ter člane izvršnega odbora na maksimalno tri.

– Kandidati za ponovno izvolitev v izvršni odbor morajo biti predsedniki, podpredsedniki ali izvršni direktorji nacionalnih zvez.

– Dve mesti v izvršnem odboru za predstavnike iz Združenja evropskih klubov (ECA).

– Okrepitev dveh komitejev (Governance in Compliance) z dvema novima neodvisnima članoma.

– Vključitev specifičnega člena v statut UEFA, ki določa, da so vsa prizorišča za tekme pod okriljem UEFA izbrana v objektivnem in transparentnem procesu.

– Vključitev specifičnega člena v statut UEFA, ki etiko in dobro vodenje določa kot temeljni cilj UEFA.

– Omogočanje strokovnjakom iz nacionalnih zvez, da predsedujejo komitejem na UEFA.