UEFA sklicala sestanek – 1. april dan D za to sezono?

Getty Images

Evropska nogometna zveza (Uefa) je za sredo, 1. aprila, sklicala sestanek 55 državnih zvez. Uefa, ki ji predseduje Aleksander Čeferin, se bo s predstavniki zvez znova pogovorila o možnosti nadaljevanja prekinjenih klubskih tekmovanj zaradi pandemije koronavirusa.

V Evropi se nogomet trenutno igra le v Belorusiji, vsa najmočnejša tekmovanja pa že nekaj tedno mirujejo. Po informacijah iz dobro obveščenih virov večjih evropskih medijskih hiš je vedno več možnosti za popolno odpoved sezone 2019/2020.

O tem med drugim poroča tudi madridski časnik AS, ki se nanaša tudi na izjavo Aleksandra Čeferina v nedavnem intervjuju za italijansko la Repubblico. Predsednik Uefe je v intervjuju namignil, da Uefa ne zavrača nobene možnosti. Takrat je sicer bilo govora o treh možnih scenarijih. Najslabši, ki bi stopil v veljavo ob konca junija, predvideva odpoved vseh tekmovanj, če do takrat ne bi odigrali nobene tekme.

Zarad pandemije koronavirusa je Uefa že prestavila Euro 2020 na leto 2021, prav tako pa za nedoločen čas prestavila finale lige prvakov in evropske lige.

V tem trenutku so prestavljene reprezentančne tekme, ki so jih načrtovali ob koncu marca, v Ligi prvakov pa bi morali odigrati še štiri povratne tekme osmine finala (Juventus ‒ Lyon, Manchester City ‒ Real Madrid, Bayern ‒ Chelsea in Barcelona ‒ Napoli). V Ligi Evropa še niso odigrali dveh parov (Sevilla ‒Roma in Inter ‒ Getafe),” so zapisalu pri AS-u.

Uefa je v povabilo za sestanek zapisala: “Uefa je generalnim sekretarjem 55 zvez članic poslala povabilo na videokonferenco, ki bo v sredo, 1. aprila, na sporedu opoldne, šlo pa bo za izmenjavo aktualnih informacij o opravljenem napredku dveh delovnih ekip, ki smo jih sestavili pred dvema tednoma, razpravljali pa bomo tudi o možnostih glede preložitve tekem. Sestanek bo analiziral razvoj vseh tekmovanj državnih reprezentant in klubov pod okriljem Uefe, razprava pa bo tekla tudi o napredku pod okriljem Fife (Mednarodne nogometne zveze, op. a.) na evropski ravni, kar se tiče pogodb igralcev in sistema prestopov.