Istiklolu superpokal, tadžikistanska liga na SK

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Istiklola so premagali Khujand z 2:1 in tako osvojili supeprokal Tadžikistana, medtem ko boste prvenstvo države iz Srednje Azije od nedelje naprej lahko spremljali na programih Sportkluba.

Povezano

Obračun za prvo trofejo v sezoni je potekal pred praznimi tribunami stadiona Pamir v prestolnici Dušanbe. Po veliki napaki vratarja so z zadetkom Sanzharja Rikhsiboeva že v drugi minuti povedli nogometaši Khujanda, ki jih s klopi vodi Nikola Lazarević.

V drugem polčasu je sledil ekspresni preobrat Istikloluja v dveh minutah. Za deveto superpokalno trofejo kluba v zgodovini sta zadela Manuchekhr Dzhalilov v 76. in Mukhammadzhon Rakhimov v 78. minuti.

Istiklol je sicer od leta 2014 nezaustavljiv v tadžikistanskem prvenstvu, v katerem je skupno slavil osemkrat.

Nova nogometna sezona v Tadžikistanu se z dvema tekmama začenja v nedeljo. Od 13:00 naprej v živo na SK 2 spremljajte obračun Kuktosh – Regar, ob istem času se bosta za prvenstvene točke pomerila tudi Khatlon in Istaravshan.