Beričev klub pod drobnogledom UEFA-e zaradi navijačev

Nogomet ostalo 17. Feb 201716:32 > 16:49
Getty Images/Harold Cunningham

UEFA je začela disciplinski postopek proti Saint-Etiennu in sicer zaradi obnašanja njihovih navijačev na včerajšnji tekmi Lige Evropa z Manchester Unitedom.

Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Evropska nogometna zveza je v povezavi s tem podala uradno sporočilo za javnost, ki se glasi takole:

Zaradi neprimernega obnašanja navijačev na tekmi proti Manchester Unitedu v Ligi Evropa smo zagnali disciplinski postopek proti nogometnemu klubu Saint-Etienne. Pristaši francoske ekipe so na srečanju uporabljali nedovoljena pirotehnična sredstva, na igrišče metali predmete in se obnašali nešportno.”

O naravi kazni bo UEFA odločala 29. marca, ko zaseda komisija. Nogometaši Manchester Uniteda so francoskega prvoligaša v 1/16 finala tekmovanja, s tremi goli Zlatana Ibrahimovića, ugnali s 3:0.