UEFA: Čeferin ni govoril o spremembi pravil

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Evropska nogometna zveza (UEFA)se je oglasila veznao na pogovor, ki ga je dal Aleksander Čeferin. V njem je vodilni mož krovne organizacije med drugim govoril o tem, kako bo predčasen zaključek prvenstev v posameznih državah vplival na njihov nastop v evropskih tekmovanjih naslednje leto.

Nekateri mediji so Čeferinove besede vzeli iz konteksta, zlasti tisti del, ki govori o tem, kaj se bo zgodilo s klubi, ki so ob prekinitvi prvenstva zasedali mesta za uvrstitev v evropska tekmovanja.

Kar zadeva načina, na katerega so nekateri citati Aleksandra Čeferina povzeti v intervjuju za beIN, želi UEFA razjasniti, da je predsednik rekel naslednje: klubi iz lig, ki so predčasno končale prvenstvo, še naprej igrali kvalifikacijske kroge za naslednjo sezono in naj bodo na to pripravljeni v skladu s trenutnim stanjem na lestvici. Torej, poudarjamo, da ni niti namigoval, niti neposredno omenil kakšne spremembe, ko gre za tekmovanja pod okriljem UEFA,” so pri krovni organizaciji zapisali na Twitterju.