"Ogromen" vratar med tekmo zmazal mesno pito

Rezervni vratar Sutton Uniteda Wayne Shaw, ki tehta kar 150 kilogramov, si je na včerajšnji tekmi osmine finala FA pokala proti Arsenalu (0:2), privoščil mesno pito in jo zagodel stavnicam.

Petoligaš Sutton United je na ponedeljkovi tekmi proti Arsenalu končal svojo pravljico v FA pokalu. O tekmi se ne bi veliko govorilo, če ne bi na sceno stopil rezervni vratar Suttona Wayne Shaw, ki je med srečanjem odšel v najbližji pub in si privoščil mesno pito, ki jo je nato pozobal pred TV-kamerami ob zelenici.

Vratar, ki tehta kar 150 kilogramov, si je s tem nakopal kar nekaj jeze uprave kluba in stavniških hiš, ki je pred tekmo ponujala lep količnik na to, če bo Shaw mestno pito pojedel v etru. “Prijatelji so mi povedali, da stavniške hiše ponujajo lep količnik, če nekaj pojem pred kamero v času tekme. Bil sem lačen, že ves dan nisem ničesar jedel, zato sem se odločil, da se bom s stavniškimi hišami malce pozabaval. Trener je opravil že vse menjave, mi pa smo zaostajali z 0:2,” je po tekmi pojasnil Shaw.

Vratar je s tem, ko je priznal, da je vedel za ponudbo stavniških hiš, kršil pravila angleške nogometne zveze, zato bo zagotovo kaznovan. Kazen pa je napovedal tudi klub, ki je zapisal, da bodo vratarja po včerajšnji tekmi postavili na realna tla.