FA pokal: Maguire rešil rdeče vrage pri Norwichu

Nogomet ostalo 27. Jun 202021:05 > 21:12
Catherine Ivill/Getty Images

Manchester United je prvi polfinalist FA pokala potem, ko so v četrtfinalu po podaljšku v gosteh slavili z 2:1 proti Norwichu.

Trener rdečih vragov Ole Gunnar Solskjaer je dodobra premešal začetno enajsterico. Od standardnih nogometašev so začeli le Shaw, Maguire in Bruno Fernandes. Na drugi strani je Norwich začel v najmočnejši enajsterici pa čeprav jih čaka krčevita borba v boju za obstanek. V prvem polčasu zadetkov ni bilo, v 51. minuti pa je United v vodstvo popeljal Ighalo. Toda pri Norwichu so do izenačenja prišli v 75. minuti, ko je bil natančen Todd Cantwell. Do konca tekme so pri rdečih vragih vstopili še Matić, Rashford in in Pogba. Pri Norwichu je v 89. minuiti rdeči karton prejel Timm Klose kar je pomenilo, da so bili domači v podaljšu z nogometašem manj na zelenici.

V podaljšku je na igrišče prišel Anthony Martial – nogometaš, ki je v prejšnjem krogu Premier lige zabeležil hat-trick. Domači so se fantastično branili toda vendarle je v 118. minuti do zadetka po podaji Martiala prišel Harry Maguire

Manchester United čaka na tekmeca v polfinalu. Možni nasprotniki so zmagovalci parov NewcastleManchester City, Sheffield United Arsenal in Leicester CityChelsea. Vse tekme so na sporedu v nedeljo.