Futsal: Slovenija suvereno opravila z Madžarsko

NZS

Slovenska članska futsal reprezentanca je slavila na svoji 235. uradni tekmi. S 5:0 so varovanci selektorja Andreja Dobovičnika v gosteh v mestu Zalaegerszeg porazili Madžarsko. Tekmo je spremljalo 500 gledalcev.

Mrežo gostiteljev je v 11. minuti načel Anže Širok, Žiga Čeh je minuto zatem povišal na 0:2. Izid prvega dela je po četrt ure igre postavil Matej Fideršek. V drugem polčasu so bila natančna še Tilen Štendler v 32. minuti in Čeh dve minuti pred koncem.

V četrtek ob 15.00 se bosta ekipi pomerili še na trening tekmi, ki bo zaprta za javnost, za uradno statistiko ne bo štela.

Andrej Dobovičnik, selektor Slovenije: Vesel sem zmage. Ugnali smo Madžarsko, ki je res igrala brez svojega najboljšega igralca, a to ne zmanjšuje pomena naše zmage. Pomembno je, da nismo prejeli gola. Naša ekipa ni imela nikoli težav v napadu. Pokazali smo, da smo na gostovanje odšli s kvalitetnimi igralci.