Milanič prevzel Slovan iz Bratislave?

Getty Images

Darko Milanič ni prav dolgo čakal na nov "angažma" v vlogi glavnega trenerja. Kot poročajo slovaški mediji, je danes uradno prevzel treniranje aktualnih prvakov, Slovana iz Bratilsave.

Getty Images

Milanič je v Mariboru postal bivši, potem ko si je na začetku leta privoščil poraz v Ljudskem vrtu z ljubljanskim Bravom. Na novo priložnost ni čakal prav dolgo. Po pol leta premora se bo preizkusil v Bratislavi.

Tam so včeraj odpustili dosedanjega managerja, Jana Kozaka ml. in takoj našli zamenjavo. Milanič bo imel pri slovaških prvakih priložnost delati s kar tremi Slovenci, saj so člani sinjemodrih Kenan Bajrić, Alen Ožbolt in Žan Medved.

To je njegova tretja priložnost na tujem, potem ko je v letih 2013 in 2014 dobil priložnost v klubu, kjer si je kruh služil tudi kot nogometaš (Sturm Gradec) in bil kasneje leta 2014 nekaj tednov manager Leeds Utd.

Za klubom iz slovaške prestolnice je nekaj turbulentnih tednov, saj jih je v kvalifikacijah za Ligo prvakov izločil ferski Klasvik, medtem ko so v državnem prvenstvu po petih krogih sicer drugi, a za vodilnim DAC-om zaostajajo že 6 točk.