Pirlo: Juventus je dovolj močan, da osvoji ligo prvakov

Claudio Villa/ Grazia Neri

Legendarni italijanski nogometaš Andrea Pirlo je v intvervjuju za Corriere dello Sport pohvalil novo generacijo in poudaril da je Gianluigi Buffon še vedno najboljši vratar na svetu.

Velikokrat me primerjate z Verrattijem, ki mi je kot igralec zelo všečen, a najina stila igre sta različna. Če sem iskren, trenutno igralec, ki bi igral kot jaz ne obstaja. Med vezisti je veliko talentov, a nihče ni takšen organizator igre, kot sem bil jaz. Všeč mi je tudi Roberto Gagliardini, ki igra za Inter, a tudi on ni takšen tip igralca kot sem bil jaz,” je povedal 37-letni Andrea Pirlo, ki še vedno igra. Trenutno brani barve New Yorka v ZDA.

Pirlo je nato nadaljeval: “Ob Verrattiju, ki je na klubskem nivoju že veliko dosegel, so mi všeč še Domenico Berardi, mladi vratar Milana Gianluigi Donnarumma, obrambni igralec Juventusa Daniele Rugani in tandem Fiorentine Federico Chiesa ter Federico Bernardeschi. Prepričan sem, da ima Italija pred seboj svetlo prihodnost s to kvalitetno generacijo.”

Za najboljšega vratarja legendarni Pirlo še vedno navaja svojega nekdanjega soigralca Gianluigija Buffona, s katerim je v reprezentanci preživel 15 fantastičnih let. Dotaknil pa se je tudi prihodnosti italijanskih klubov in izpostavil pomembnost vzgoje domačih igralcev.

Vedno sem trdil, da mora italijanski klub imeti trdno jedro doma vzgojenih igralcev. To smo imeli v Milanu, ko smo osvajali lovorike, podobno pa je bilo tudi v Juventusu. Tudi Inter je v svojih najboljših časih imel veliko Italijanov in Argentincev, ki so se čutili kot Italijane. Ko ustvariš takšno jedro, so ti igralci vzor za tujce, ki lahko zaigrajo bolje.”

Pirlo je z Juventusom v finalu Lige prvakov leta 2015 z 1:3 izgubil proti Barceloni. Poraz, ki ga legendarni Italijan še ni pozabil.

Bili smo prepričani, da lahko premagamo Barcelono. Kljub njenemu fantastičnemu napadalnemu triu smo v to verjeli. Začetek tekme je bil slab, a smo se pobrali, izenačili in imeli tudi priložnost za zmago. Poraz v finalu je vedno boleč, a za Juve je bilo vse skupaj še veliko težje, saj je Juventus ta naslov zadnjič osvojil leta 1996. Ta poraz še vedno zelo boli, saj je bila prav ta lovorika eden izmed glavnih razlogov, da sem prestopil v Torino.”

Pred Juventusom je v letošnji sezoni znova obračun s katalonskim velikanom. Barca in Juve se bosta v četrtfinalu Lige prvakov srečala 11. in 19. aprila. Pirlo pa je optimističen: “Juventus lahko zmaga v Ligi prvakov. So vsaj na nivoju vseh preostalih ekip, morda so celo boljši. Ob tem pa so zelo močni tudi z vidika taktike.”

Pirlo, ki od leta 2015 brca v New Yorku, je v svoji karieri nosil dres Juventusa, Intera, Milana in Brescie, za reprezentanco pa odigral kar 116 tekem in dosegel 13 golov.