Derbi de Lisboa brez zmagovalca

Uncategorized 22. Apr 201723:54 > 23:58

V 30. krogu Primeire je bil na sporedu mestni derbi med Sportingom in Benfico. Vodilna ekipa lige je gostovala pri mestnemu tekmecu, ki je imel na lestvici visok zaostanek, a bi z morebitno zmago zagrenil življenje Orlom in prednost v boju za naslov prvaka bi tako imel Porto.

Domači levi so začeli sijajno in z golom v peti minuti povedli z 1:0. Veliko napako si je privoščil gostujoči vratar Ederson, ki je nespretno zakrivil enajstmetrovko, uspešno za domače jo je izvedel kapetan Adrien Silva. Sporting je bil dominanten v prvem polčasu, katerega je tudi zasluženo dobil.

V drugem delu smo spremljali nadaljevanje taktičnega boja, ki je prinesel malo priložnosti. Junak tekme je postal švedski reprezentančni branilec Victor Nilsson Lindelof, ki je Benfici priboril točko. Tekla je 66. minuta, ko iz prostega strela mojstrsko premagal nemočnega Ruia Patricia. Do konca tekme priložnosti in zadetkov več ni bilo, Benifca je zabeležila zlata vredno točko, s katero zagotovo ostaja prva tudi po tem krogu.

S tekmo več ima štiri točke prednosti pred Portom in kar osem pred nogometaši Sportinga, ki zdaj realno do naslova prvaka ne morejo več. Do konca letošnje Primeire bomo torej spremljali dvoboj za naslov prvaka med Benfico in Portom, vse najzanimivejše tekme si boste lahko ogledali tudi na naših programih.