Dost ima "dosti" – konec neverjetnega niza

Uncategorized 17. Apr 201814:18 > 14:38
Carlos Rodrigues/Getty Images

Napadalec Sportinga iz Lizbone, Bas Dost, je minuli konec tedna prekinil neverjeten niz 45 zaporednih golov, ki jih je dosegel že ob prvem dotiku z žogo.

Sporting je v nedeljo na gostovanju premagal Belenenses (4:3), med strelce se je vpisal tudi Dost, ki je za leve v polno meril v 12. minuti. Takrat je ušel po desni strani, sprejel odlično podajo Bruna Fernandesa in potem (šele iz druge) streljal ter zadel mrežo domačih.

Neverjetni niz 45 golov “iz prve” je bil prekinjen po dolgem letu, nazadnje je takšen gol Dost dosegel marca 2017, ko je po dveh dotikih matiral vratarja Tondele.

Še bolj neverjeten je podatek, da je Dost do prihoda v Sporting iz Wolfsburga (2016) mrežo zatresel 68-krat, le štirikrat pa je za to potreboval več kot en sam dotik!

V to statistiko je vračunanih 12 golov iz enajstmetrovke, 27 strelov z glavo in 25 z nogo. 28-letni Dost, ki je v svoji karieri nastopal za Emmen, Heerenveen in Wolfsburg, je za reprezentanco Nizozemske na 18 srečanjih dosegel le en gol.