San Iker v novi vlogi: del strokovnega štaba Porta

Uncategorized 15. Jul 201914:52 > 14:53
Octavio Passos, Getty Images Sport

Španski vratar Iker Casillas je meseca maja doživel in preživel srčni infark, kljub temu pa se ne umika iz sveta nogometa: postal je del strokovnega štaba Porta, kluba, v katerem je branil od leta 2015

Iz tabora Porta so sporočili, da bo sloviti španski vratar Iker Casillas na Dragãu prevzel novo vlogo.

Od zdaj naprej bo predstavljal vez med igralci in trenerji, Iker pa se že veseli nove vloge. “Ko se je zgodilo, kar se pač je, sem se pogovarjal s trenerjem. Dejal mi je, da bi rad da ostanem v ekipi, blizu igralcev, predvsem mladih. Počel bom nekaj drugačnega od tistega, kar sem počel do zdaj, poizkusil bom ustvariti močno vez med igralci in klubom. Mislim, da bi lahko imeli sjajno sezono” je dejal legendardni španski vratar.

Od prihoda v Porto je Iker Casillas za zmaje zbral 156 nastopov, pred tem pa je celotno svojo igralsko kariero preživel v madridskem Realu, za katerega je skozi 16 sezon odigral 725 tekem.

Izbrano vrsto Španije je kot njen kapetan leta 2010 popeljal do svetovnega naslova, 2008 in 2012 pa do naslova evropskega prvaka.