Getty Images / Christopher Lee

29.06.2020 | 21.44

Benfica se predaja, Maritimo zmagal za Porto

Aktualni portugalski prvaki imajo vse manjše možnosti za ubranitev naslova. Na tekmi 29. kroga je ekipa iz Lizbone zabeležila drugi zaporedni poraz.

Octavio Passos/Getty Images

Orli so sicer odločno krenili v tekmo, toda domači Maritimo je bil v obrambi zelo organiziran. Nekaj priložnosti si je Benfica priigrala, toda odlično je branil vratar Maritima Amir. Prvi polčas se je končal brez zadetkov.

Tudi v drugem delu igre favorizirani gostje niso našli poti do nasprotnikovih vrat. Svojega dne nista imela najboljša strelce lige - Carlos Vinicius in Pizzi. Maritimo je potrpežljivo čakal na svojo priložnost in jo dočakal. V 74. minuti je izjemen prodor uprizoril sijajni Nanu, stekel iz oči v oči z nasprotnikovim vratarjem, nato pa nesebično podal proti Correi, ki je žogo poslal v prazno mrežo. Le 4 minute kasneje je Nanu ponovil vajo, le da je tokrat smetano polizal Pinho in postavil končnih 2:0.

Ekipa iz Madeire si je tako praktično že zagotovila obstanek v ligi.

Porto bi v primeru današnje zmage Benfici pobegnil za 6 točk. Zdi se, da zmaji korakajo proti 29. prvenstveni zvezdici.