Nora tekma na Amexu: United zmagal Brighton

Premier Liga 26. Sep 202015:25 > 15:25
Jan Kruger Getty Images Sport

Varovanci Solskjearja so po prav drami s 3:2 premagali Brighton in tako vknjižili prvo zmago v letošnji sezoni.

Na stadionu Falmer smo videli dve enajstemtrovki, avtogol, razveljavljena zadetka, fantastičen gol Rashorda, 5 vratnic, izenačenja Marcha v 95. minuti in zmagoviti zadetek Bruna Fernandesa v 100. minuti!

Pri izzidu 0:0 je Greenwood zatresel mrežo Brightona, a videotehnologija je razkrila, da je bil v prepovedanem položaju.

Brighton je povedel v 40 minuti. Iz enajstmetrovke, ki jo je zakrivil Bruno, je v polno meril Maupay. Francoz je De Geo posušil s panenko.

Le tri minute kasneje je Lewis Dunk žogo poslal v lastno mrežo in United je izenačil na 1:1.

Brighton je bil na začetku 2. polčasa blizu druge enajstmetrovke, a Kavanagh po ogledu VARa ni pokazal ne belo piko.

V 52. minuti je v polno meril Rashford, a njegov zadetek je bil po ogledu VARa razveljavljen. Anglež je znova v polno meril le tri minute kasneje, ko je po globinski podaji Fernandesa zares uprizoril izjemen prodor in natos s pomočjo nesrečnega Dunka premagal nemočnega Ryana.

Brighton je sicer igral izjemno. Galebi so kar petkrat stresli okvir nasprotnikovih vrat, kar je nov premierligaški rekord. Leandro Trossard danes zares ni mel sreče. Belgijec je postal šele 2. nogometaš v zgodovini Premier lige, ki je na eni tekmi trikrat zatresel okvir vrat. Prvi, ki je imel toliko smole, je bil Cristiano Ronaldo, ko je igral za rdeče vrage.

Kljub temu, da je izgledalo, da so vrata španskega vratarja zakleta, so varovanci Potterja prišli do izenačenja. V 95. minuti je po predložku Jahankbasha z glavo zadel March in poskrbel za delirij na Amexu.

Kavanagh presenetljivo ni odpiskal konec srečanja po izteku podaljška. Vragi so izvedli kot – Bruno je našel Maguiereja, ki je streljal z glavo, March pa je žogo odbil na golovi črti. Sodnik je odpiskal konec tekme in izgledalo je, da si bosta ekipi razdelili točki. Toda to se ni zgodilo. Kavanagh je dobil opozorilo, da je po strelu Maguireja z roko blokiral Neal Maupey. VAR je to potrdil in vragi so dobili kazenski strel, ki ga je realiziral Bruno. Portugalec je “ubil” družino pajek v levem zgornjem kotu vrat Ryana.

Sportklub Slovenija

Nogometaši Brightona so sicer bili podjetnejši. Galebi so

Pokušavao je Brajton da dođe makar do boda, a uspeo je da izjednači preko Solomona Marča u petom minutu nadoknade.

Samo nekoliko minuta kasnije je Junajted bio u napadu i činilo se da je Mope igrao rukom u kaznenom prostoru.

Sudija je, ipak, odsvirao kraj.

Međutim, ispravio se glavni arbitar meča, pa je odlučio da proveri sportnu situaciju. Na kraju je pokazao na belu tačku. Precizan je bio Bruno Fernandeš, koji je u 10. minutu nadoknade postavio konačni rezultat.

Junajted je ostvario prvu pobedu, posle poraza na startu sezone. U narednom kolu odmeriće snage sa Totenhemom. Podsećamo, ekipa Olea Gunara Solšera ima meč manje, jer je kasnije počela prvenstvo zbog učešća u evropskim takmičenjima u avgustu.

Brajton je doživeo drugi poraz, te sada ima skor 1-2. Njega u narednom kolu čeka duel sa Evertonom.