Guardiola: Igralci niso stroji

Premier Liga 27. Sep 20209:04 > 9:26
Pool via REUTERS/Oli Scarff

Na programih Sportkluba bomo danes prenašali vse štiri tekme angleške Premier lige. Manchester City, ki ima kopico težav zaradi poškodb, se bo ob 17.30 srečal z Leicester Cityjem, ki na prvih dveh tekmah ni imel težav z doseganjem golov.

Leicester je sezono začel z dvema zmagama in ob tem dosegel kar 7 golov, ter trentuno zaseda drugo mesto na lestvici, ampak potrebno je poudariti, da je premagal West Brom in Burnley, ki sta med slabšimi ekipami lige. Manchester City bo seveda povsem druga zgodba. Podprvaki so sezono začeli teden dni kasneje in v prvem kolu s 3:1 zmagali v Wolverhamptonu. Pep Guardiola pravi, da ima na voljo le 13 igralcev prve ekipe, saj se je proti Wolvesom poškodoval še Gabriel Jesus. Aymeric Laporte in Ilkay Gundogan po pozitivnem koronatestu še vedno nista na razpolago trenerju. Poleg naštetih so poškodovani tudi Bernardo Silva, Joao Cancelo in Oleksandr Zinčenko.

“Nikomur ni mar za igralce, samo za posel gre. Ne le Man City, ampak vsi klubi in vse države. Nikomur ni mar za igralce. Igralci so imeli dva tedna premora, zdaj pa bodo v naslednjih mesecih igrali na vsake tri dni. Z besedami ne bomo ničarsar spremenili. Imamo tri igralce, ki so se poškodovani vrnili po reprezentnačnih akcijah. Nega ne moremo nadzirati. Brez priprav so igrali dve tekmi v štirih dneh. Saj niso stroji!”, je bil kritičen Pep Guardiola.

Tudi Leicester ne bo v polni postavi, Wilfried Ndidi bo namreč moral na operacijo dimelj, zaradi katere bo odsoten okoli 3 mesece.

Povezano

Nedeljske tekme Premier lige na Sportklubu:

13:00 Sheffield United – Leeds (SK HD)

15:00 Tottenham – Newcastle United (SK 1)

17:30 Manchester City – Leicester City (SK 1)

20:00 West Ham – Wolverhampton (SK 3)