Aubameyang razkril, zakaj je ostal pri Arsenalu

Premier Liga 27. Sep 202011:48 > 11:49
Catherine Ivill/Getty Images

Pierre-Emerick Aubameyang, nogometaš Arsenala je priznal, da je v londonski ekipi ostal zaradi menedžerja Mikela Artete.

Sportklub Slovenija

Sredi meseca septembra je Pierre-Emerick Aubameyang s topničarji podpisal novo triletno pogodbo.

Pred tem so se pojavljale govorice, da bi lahko odšel, zanj pa sta se zanimala Barcelona ter Inter

“Ostal sem iz dveh razlogov. Prvi je Mikel Arteta. Prinesel je veliko pozitivnih stvari, novo filozofijo. Čutim, da z njim lahko napredujem. Bil je ključen dejavnik poleg podpore s strani navijačev in kluba. Tu se dobro počutim, kot doma. In zato sem ostal,” je pojasnil Aubameyang.

Razkril je tudi katere besede s strani Mikela Artete so 31-letnega napadalca prepričale, da ostane.

“Rekel mi je, da lahko odidem in se z drugimi klubi borim za lovorike. Druga možnost pa je bila ta, da ostanem in postanem legenda Arsenala. To so bile ključne besede.”

Aubameyang je v London prišel pred več kot dvema letoma iz Borussie Dortmund.