Hat-trick Vardya: Lisice s petardo na Etihadu!

Premier Liga 27. Sep 202019:18 > 19:20
Catherine Ivill/Getty Images

Nogometaši Leicester Citya so na derbiju tretjega kroga Premier lige z rezultatom 5:2 na Etihadu premagali Manchester City.

Lisice so po preobratu dosegle prepričljivo zmago proti podprvaku Anglije, največ zaslug za to pa ima Jamie Vardy, ki je dosegel tri gole.

Dva od treh je angleški napadalec dosegel iz enajstmetrovke. Na koncu je imel Leicester še tretjo enajstmetrovko, ki jo je uspešno realiziral Youri Tielemans

Da bo na koncu zmaga Leicestra tako prepričljiva se na začetku tekme ni dalo slutiti saj je City že v četrti minuti prišel do prednosti, ko se je med strelce vpisal Riyad Mahrez

Meščani so v nadaljevanju polčasa prevladovali, imeli so 70 odstotno posest žoge, potem pa je na sceno stopil fantastični Vardy. Od 37. do 58. minute je odlični napadalec dosegel tri gole in popolnoma preobrnil rezultat tekme.

Prvi in tretji gol je bil iz enajstmetrovke, v obeh primerih pa je bil on tisti nad katerim je bil storjen prekršek v kazenskem prostoru. Drugi gol, ki je padel v 54. minuti pa je bil plod prave čarovnije.

Timothy Castagne je vrgel žogo s strani, Vardy pa je pritekel na bližnjo vratnico in s peto preusmeril žogo proti nemočnemu Edersonu

Po bombi Jamesa Maddisona s 25 metrov v 77. minuti za vodstvo gostov s 4:1 je bilo jasno, da je zmagovalec tekme znan.

Nathan Ake je v 84. minuti vlil nekaj malega upanja za moštvo Pepa Guardiole, ki pa je hitro ugasnilo. V 88. minuti je bila zaradi prekrška v kazenskem prostoru nad Maddisonom dosojena nova enajstmetrovka, ki jo je uspešno realiziral Youri Tielemans

Moštvo, ki ga vodi Brendan Rodgers ima po treh krogih maksimalnih devet točk. V naslednjem krogu jih čaka West Ham