G. Neville razočaran: Ole potrebuje tri okrepitve!

Premier Liga 30. Sep 202010:53 > 11:23
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Nekdanji branilec Manchester Uniteda Gary Neville ne razume klubske politike v skoraj končanem prestopnem roku. Rdeči vragi morajo po njegovem mnenju nujno kupiti tri igralce.

Neville od vodstva zahteva, da slednje podpre trenerja Oleja Gunnarja Solskjaerja, ki nujno potrebuje okrepitve. Na Old Trafford je v tem prestopnem roku prišel samo Donny van de Beek (35 milijonov funtov) iz Ajaxa, že vse leto pa se govori o Jadonu Sanchu, ki pa ga Borussia iz Dortmunda ne želi prodati za manj kot 120 milijonov evrov.

Otoški mediji so na seznam igralcev, za katere se zanima United, uvrstili še Harryja Kana, Alexa Tellesa, Jacka Grealisha, Ousmana Dembeleja, Edinsona Cavanija in Luko Jovića, Nevilla pa skrbi, da Solskjaer do konca prestopnega roka (5. oktober) ne bo dobil nobene dodatne okrepitve.

Ob okrepljenih Chelseaju, Liverpoolu, Arsenalu, Manchester Cityju in Tottenhamu se zdi, da bodo rdeči vragi s trenutno klubsko politiko izgubili stik z vrhom. Pri Unitedu so sicer večkrat zatrdili, da zaradi pandemije koronavirusa niso utrpeli velikih izgub (izjema je le denar od vstopnic), a navkljub temu na tržnici do danes niso pokazali mišic. Takšna dejanja skrbijo navijače, ki zahtevajo, da se United hitro vrne med najuspešnejše angleške klube.

Rdeči vragi so novo sezono Premier lige začeli s porazom proti Crystal Palacu in neprepričljivo zmago v čudnih okoliščinah nad Brightonom. Obe tekme sta razkrili slabosti Solskjaerjevega Uniteda, ki že tri leta ni osvojil lovorike. Norvežan bo posledično v tej sezoni pod pritiskom rezultata.

Neverjetno je, da na tržišču, ki je trenutno najverjetneje najlažje v zgodovini Premier lige, United še ni uspel skleniti pravega posla,” je na Twitterju zapisal Neville in dodal: “Oletu morajo pripeljali štoperja, levega bočnega branilca in napadalca. Vsi drugi klubi lahko sklepajo prestope, zakaj jih ne bi še United?

Solskjaer bo že danes znova na delu, saj United čaka pokalni obračun z Brightonom. Norvežan bo od svojih fantov pričakoval boljšo predstavo kot med vikendom. V naslednjem krogu Premier lige pa United čaka derbi s Tottenhamom, ki ga vodi nekdanji trener kluba z Old Trafforda, Jose Mourinho.

Sportklub Slovenija