Wenger: Arsenal lahko osvoji PL z Arteto

Pool/Getty Images

Dolgoletni in legendarni trener Arsenala Arsene Wenger meni, da lahko topničarji pod vodstvom Mikela Artete osvojijo Premier ligo.

Sportklub Slovenija

Arsenal je v letošnji sezoni zabeležil 3 zmage na štirih tekmah in je trenutno z 12 točkami četrti na lestvici.

Legendarni francoski trener meni, da je Arsenal sposoben osvojiti angleško prvenstvo:

Verjamem, da lahko Arsenal osvoji Premier ligo. Arteta odlično vodi ekipo. Igralci ga spoštujejo, delajo vse, da sledijo navodilom. Klub je dobro kupoval, v zadnjih dveh letih je bilo zapravljenega veliko denarja. Iskreno me je to presenetilo. Arteta ima odličen kader. Lahko osvojimo prvenstvo, zakaj pa ne?” Meni Arsene Wenger.

Wenger se ni nikoli pojavil na Emiratesu, odkar je zapustil Arsenal.

Bolje se počutim, če držim razdaljo. To je še naprej moj klub. Arsenal je moja ljubezen. Ko govorim o tem klubu, uporabljam prvo osebo množine,” je dejal Francoz.

Topničarji se bodo v 5. krogu pomerili z Manchester Cityjem. Arteta bo ponovno srečal svojega mentorja Pepa Guardiolo.