Napet Merseyside derbi brez zmagovalca

Premier Liga 17. Okt 202014:05 > 14:12

Na 235. Merseyside derbiju med Evertonom in Liverpoolom smo videli nekaj dobrega nogometa, štiri gole, posredovanje VAR-a in delitev točk. Srečanje je zaznamovala poškodba Virgila van Dijka, na katerega je grobo naletel Jordan Pickford.

235. Merseyside derbi med vodilnim Evertonom in lanskim prvakom Liverpoolom se je začel po željah Redsov, ki so povedli že po dobrih dveh minutah igre. Po levi strani le prodrl Robertson, podal v sredino, kjer je Sadio Mane žogo zabil v mrežo – 0:1! Za Maneja je bil to že četrti letošnji gol v Premier ligi.

Liverpool je v 11. minuti ostal brez poškodovanega Virgila van Dijka, ki ga je z nevarnim naletom “pokosil” vratar Jordan Pickford. Ker je bil van Dijk v prepovedanem položaju, se je čuvaj mreže Evertona izognil (zasluženemu) rdečemu kartonu.

Everton je do izenačenja prišel v 19. minuti. Po predložlku s kota je bil v skoku najvišji Michael Keane in zadel za 1:1.

V nadaljevanju prvega polčasa je imel Liverpool nekaj več posesti žoge in dva nevarnejša poskusa Alexandra-Arnolda in Alcantare, vendar je ostalo pri izidu 1:1. Pri strelu Alexandra-Arnolda je odlično posredoval vratar Jordan Pickford, medtem ko je Alcantara streljal malo mimo gola.

V drugem polčasu je Everton postal nevarnejši in v 59. minuti je Richarlison z glavo stresel vratnico! Nekaj minut kasneje se je priložnost ponudila še Jamesu Rodriguezu, vendar je njegov strel z roba kazenskega prostora vratar Adrian odlično ustavil.

Liverpool je znova povedel v 72. minuti. Henderson je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, žoga se je od branilca Keana odbila naravnost na nogo Mohamedu Salahu, ki je ustrelil s prve in z levico zadel za 2:1 za Liverpool!

Everton za novo izenačenje znova ni potreboval dolgo, v 81. minuti je po bliskoviti akciji po levi strani Digne žogo poslal v kazenski prostor, kjer je bil na pravem mestu Dominic Calvert-Lewin, ki je z glavo zadel za 2:2.

Sledili sta dve lepi priložnosti Liverpoola, najprej je Mane slabo streljal naravnost v roke Pickforda, nato pa je Alexander-Arnold s prostega strela samo malo zgrešil vrata.

V 88. minuti je Brazilec Richarlison od zadaj grobo podrl Thiaga Alcantaro in sodnik mu je za ta prekršek pokazal rdeč karton! Alcantara se je samo s hitro reakcijo izognil resnejši poškodbi.

Zdelo se je, da je Liverpool v sodnikovem dodatku dosegel vodilni zadetek, ko je žogo v gol poslal Jordan Henderson, vendar po pregledu posnetka se je sodnik Oliver odločil, da gol zaradi prepovedanega položaja razveljavi.

Srečanje se je končalo brez zmagovalca, 2:2, tako da Everton ostaja brez zmage na derbiju že 23. zapored, vednar je kljub prvima oddanima točkama še vedno na vrhu lestvice. Liverpool je s tremi točkami manj (vsaj začasno) na drugem mestu.