Bamford razbil Villo: Slavje Leedsa v Birminghamu

Premier Liga 23. Okt 202022:49 > 22:50
Laurence Griffiths/Getty Images

Na uvodni tekmi šestega kroga Premier lige je Leeds United v gosteh proti Aston Villi slavil 3:0 in tako ekipi iz Birminghama zadal prvi poraz v letošnji sezoni.

Sportklub Slovenija

Ne samo, da Aston Villa ni izgubila tekme. Ekipa iz Birminghama ni izgubila niti točke. Toda tokrat niso delovali tako kot na prejšnjih tekmah, še posebej proti Liverpoolu in Evertonu. Enostavno niso imeli rešitev za izjemno taktiko Marcela Bielse in odlično razpoloženega Patricka Bamforda

Po prvem polčasu v katerem sta imeli obe ekipi več lepih priložnosti je bilo 0:0. V drugem polčasu pa je nato lahko rečemo igrala samo ena ekipa in samo en nogometaš. Za 1:0 je Patrick Bamfrod gol dosegel v 55. minuti. Sledila sta še dva s strani istega nogometaša. V 67. minuti je bilo 2:0, v 74. pa je vpisal hat-trick. Tako Leeds kot tudi Bamford, ki je s šestimi goli drugi najboljši strelec prvenstva tako nadaljujeta z odličnimi predstavami.

S to zmago se je Leeds z 10 točkami prebil na tretje mesto lestvice, dve več ima Aston Villa, tri pa vodilni Everton.