WHU 'preživel' City, slab začetek meščanov se nadaljuje

Premier Liga 24. Okt 202015:21 > 15:25
Catherine Ivill/Getty Images

Na prvi tekmi sobotnega sporeda 6. kroga v Premier ligi je na londonskem stadionu West Ham United remiziral proti Manchester Cityu. Tekma se je končala z neodločenim rezultatom 1:1.

Domači West Ham je v 18. minuti prišel do prednosti z 1:0 potem, ko je zares fantastičen zadetek dosegel Michail Antonio. Gostje so bili sicer boljši tekmec, a so do izenačenja prišli šele v 51. minuti, ko je po podaji Cancela zadetek dosegel Phil Foden

Ob samem zaključku tekme je imel City več priložnosti. Po levi strani je pobegnil Raheem Sterling a mu ni uspelo doseči zadetka, prav tako pa je poizkušal tudi Riyad Mahrez, a se je Lukaszu Fabianskemu uspelo dovolj dotakniti žoge, da jo je preusmeril v vratnico.

Prvič v zadnjih 11 sezonah v elitnem državnem prvenstvu se je tako zgodilo, da ekipa, ki jo vodi Pep Guardiola po prvih petih krogih ni osvojila 10 točk. Trenutno je City pri osmih, v naslednjem krogu pa bo njihov nasprotnik Sheffield United

Pri osmih točkah je tudi West Ham, a ima eno odigrano tekmo več. V naslednjem krogu pa bodo igrali proti angleškemu prvaku Liverpoolu proti kateremu bodo poizkušali zabeležiti četrto zaporedno tekmo brez poraza.

V soboto bodo v Premier ligi igrali še Fulham, ki se bo pomeril proti Crystal Palacu, Manchester United, ki bo gostil Chelsea in Liverpool, ki se bo doma pomeril proti Sheffield Unitedu.