West Ham: Jokanović namesto Bilića?

Premier Liga 12. Apr 201712:14 > 12:29
Charlie Crowhurst, Getty Images Sport

West Ham United v letošnji sezoni ne dosega rezultatov po želja vodilnih v klubu, zato so govorice o zamenjavi na klopi vse glasnejše. Po poročanju medijske hiše Sky Sports je glavni kandidat za naslednika Slavena Bilića trener Fulhama Slaviša Jokanović.

Britanski mediji trdijo, da je slovo Slavena Bilića od klopi West Hama vse bliže, ob enem pa ponujajo tudi informacije o njegovem nasledniku. Delo Bilića bo kot vse kaže nadaljeval trenutni trener Fulhama Slaviša Jokanović, ki je s svojim dosedanjim delom navdušil vodilne može londonskega kluba.

Jokanović je potencialne delodajalce navdušil z dobro opravljenim delom pri Fulhamu, najbolj pa jim je všeč dejstvo, da nekdanji reprezentant Jugoslavije zaupa v fante iz klubske akademije. Fulham je trenutno na sedmem mestu angleškega Championshipa in ima le dve točki zaostanka za mestom, ki še vodi v playoff za Premier ligo. Rezultati v West Hamu so v letošnji sezoni totalno nasprotje. Londončani so po 32. krogu s 36 točkami šele na 14. mestu.

Jokanović je angleški nogomet dobro spoznal že kot igralec, saj je med letoma 2000 in 2002 igral za Chelsea, delo na Otoku pa je nadaljeval tudi kot trener, saj je pred Fulhamom v sezoni 2014/15 vodil tudi Watford.

Srbski strokovnjak je medtem že zavrnil namigovanja in na novinarski konferenci pred tekmo z Norwichem povedal: “Želim si biti del Premier lige, a kot trener Fulhama. Pred kratkim sem podpisal novo pogodbo, zato sem z mislim le tukaj. V klubu sem zelo srečen.”

Ob Jokanoviću se med kandidati za klop West Ham Uniteda omenjata še trener Newcastla Rafael Benitez in Roberto Mancini, ki je trenutno brez kluba.

Ian Walton, Getty Images