Preobrat in zmaga Liverpoola (VIDEO)

Premier Liga 24. Okt 202022:42 > 22:47
Pool, Getty Images Sport

Na zadnji sobotni tekmi 6. kola Premier lige je Livepool na Anfieldu po preobratu premagal Sheffield United z 2:1.

Nogometaši Liverpoola so vpisali četrto zmago v sezoni in po dveh tekmah brez zmage premagali Sheffield United z izidom 2:1.

Sheffield je povedel z enajstmetrovke, Redsom pa sta zmago zagotovila Roberto Firmino in Diogo Jota.

Za gostitelje se je začelo dobro s priložnostjo Maneja, ampak že v 12. minuti je bila ekipa Jürgena Kloppa v težavah.

VAR je pokazal, da je Fabinho naredil prekršek na robu kazenskega prostora in Sheffield United je imel enajstmetrovko.

Najstrožjo kazen je v vodstvo z 1:0 rutinirano spremenil Sander Berge, ki je lepo prevaral Alisona, ki se je na tej tekmi vrnil po poškodbi.

V ekipi prvakov stvari niso delovale, kot bi morale. Sheffield je imel dve lepi priložnosti, da poviša prednost, najprej prek Oliverja McBurnieja, nato pa še prek Bena Osborna. Prvi je streljal mimo gola, drugemu je strel Alison ubranil.

Liverpool je kljub temu še v prvem polčasu prišel do izenačenja. Sadio Mane je streljal z glavo, Ramsdale je odlično ubranil, ampak na pravem mestu se je znašel Roberto Firmino, ki je dosegel svoj prvi gol v sezoni v Premier ligi.

Liverpool je na začetku drugega polčasa igral precej bolj napadalno. V 63. minuti je Mohamed Salah zatresel mrežo, vendar je bil zadetek razveljavljen potem, ko je VAR pokazal, da je bil Egipčan v prepovedanem položaju.

Samo nekaj minut kasneje je Liverpool vendarle prišel do vostva. Mane je poslal žogo v kazenski prostor, kjer je bil v skoku najvišji Diogo Jota, ki je zadel za 2:1.

Liverpool bi lahko prišel še do izdatnejše zmage, vendar je Salah v 81. minuti z nekaj metrov zadel vratnico.

V naslednjem kolu bodo prvaki igrali proti West Hamu, Sheffield pa se bo pomeril z Manchester Unitedom.