Southampton povozil Everton

Premier Liga 25. Okt 202016:45 > 16:51
Pool, Getty Images

Nogomoteši Southamptona so na svojem terenu z 2:0 premagali vodilno ekipo in karamelam prizadejali prvi poraz v letošnji sezoni. Po 6. krogih tako ni več nepremagane ekipe v Premier ligi.

Ancelottijeva četa je v dvoboj na stadionu St. Mary’s krenila kot edina nepremagana ekipa v prvenstvu, a danes Everton ni bil razpoznaven.

Svetniki so bili danes boljši v vseh elementih igre. Domači so povedli v 27. minuti, ko je podajo Ingsa izkoristil Ward-Prowse. Le 8 minut kasneje je Ings še enkrat odlično podal v kazenski prostor, kjer je nato v polno meril Che Adams.

Nogometaši Evertona ob odsotnosti Richarlisona niso bili nevarni v napadu. Z nekaterimi potezami se je sicer izkazal James Rodriguez, a tudi on danes za vrata McCarthyja ni bil nevaren. Calvert-Lewin je bil povsem odrezan od igre.

V 2. polčasu so svetniki nadzorovali potek tekme in suvereno držali prednost. Da bodo nogometaši Evertona ostali praznih rok je dokončno postalo jasno v 72. minuti, ko je Lucas Digne zaradi živalskega štarta na Walkerja-Petersa prejel neposredni rdeč karton.

Southampton se je s 3. zmago v sezoni zavihtel celo na 5. mesto.