Kane in Son skreirala novo zmago Tottenhama

Premier Liga 26. Okt 202022:49 > 23:01
Michael Regan/Getty Images

Na zadnji tekmi 6. kroga angleške Premier lige je Tottenham v gosteh z 0:1 premagal Burnley. Za zmago zasedbe Joseja Mourinha sta poskrbela najboljša posameznika spursov v tej sezoni.

Tottenham se je Turf Mooru zelo namučil. Gostje si v prvem polčasu niso ustvarili nobene priložnosti, kar lahko sicer trdimo tudi za Burnley, ki pa je v tekmo vstopil z željo po tem, da osvoji vsaj točko. Drugi polčas je poskrbel za nekaj več razburjenja. Obe ekipi sta imele svoje priložnosti. Za Burnley je bil najbljižje golu James Tarkowski, a je žogo po strelu z glavo z golove črte zbil Harry Kane.

Spurse je v drugem polčasu predramil vstop Erika Lamele, v finišu tekme pa sta svoje dodala še Son in Kane. Prav omenjena sta v 76. minuti znova kombinirala. Lamela je izvedel kot, Kane pa je žogo z glavo spravil do Sona, ki je zadel za zmago Tottenhama. Za Sona in Kana je to že 29 zadetek, ki je plod skupnega odelovanja. S tem sta se izenačila s tandemoma Henry-Pires in Silva-Aguero.

Tottenham je s to zmago skočil na peto mesto, na svojem računu ima zdaj 11 točk in za vodilnima Evertonom in Liverpoolom zaostajajo za samo dve točki. Burnley je z eno samo točko na 18. mestu, tak izkupiček pa imata na dnu lestvice tudi Sheffield United in Fulham.