Wenger: Superliga zgolj nov način kako zaslužiti še več

Premier Liga 28. Okt 202017:52 > 17:53
Shaun Botterill/Getty Images

Na vse glasnejše napovedi o možnosti nastanka Evropske Superlige se je ostro odzval nekdanji trener Arsenala Arsene Wenger.

Španski As je v sredo objavil kako naj bi bilo videti tekmovanje v katerem bodo igrali le najbogatejši in najuglednejši evropski klubi, a Francoz meni, da je v ozadju vsega sovražnost do Premier lige.

“Premier liga ima superiornost. Druge lige to superiornost želijo uničiti in najboljše orodje za to je ustanovitev Evropske Superlige. To bi dejansko pomenilo uničenje Premier lige,” je dejal Wenger in dodal: “Če bodo snovalci nove lige dobili dovoljenje angleških klubov bo resnično zaživela.”

Na vprašanje novinarjev ali je Superliga izključno finančni projekt je Wenger odgovoril: “To je tudi nogometni projekt, a vseeno smo v dobi, ko so lastniki klubov istočasno investitorji. In prvi cilj investitorjev je ta, da zaslužijo še več denarja. S tega vidika je Superliga morda le nov način kako zaslužiti še več.”