Walkerjev projektil za minimalno zmago Cityja

Premier Liga 31. Okt 202015:23 > 15:24
Pool, Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so v 7. kolu Premier lige v gosteh premagali Sheffield United z izidom 1:0.

Edini zadetek je v 28. minuti dosegel Kyle Walker. Desni bočni igralec je dobil žogo od Kevina de Bruyna, nato pa z 20 metrov poslal pravi projektil v desni spodnji kot Sheffieldovih vrat.

To je bil edini zadetek, čeprav sta imeli obe ekipi v nadaljevanju nekaj resnih priložnosti.

City je prevladoval v posesti žoge (65:35), najlepšo priložnost pa je v 58. minuti zamudil Riyad Mahrez. Strel Alžirca je Aaron Ramsdale ubranil.

Sheffield je grozil iz protinapadov. Domačini so bili blizu izenačujočega zadetka sredi drugega polčasa. Najprej je John Lundstram s 15 metrov streljal prek vrat, v naslednjem napadu pa je bil Ryan Brewster preveč nonšalanten v situaciji ena na ena z Edersonom.

Ekipa Pepa Guardiole je na šestih tekmah zbrala 11 točk in je na sedmem mestu, Sheffielf pa ostaja na predzadnjem mestu z eno samo točko.