Chelsea zanesljivo do točk v Burnleyju

Premier Liga 31. Okt 202017:54 > 17:56
Pool, Getty Images

Nogometaši Chelseaja so v 7. kolu Premier lige na gostovanju prepričljivo premagali Burnley s 3:0.

Modri so prevladovali od prve minute srečanja na Turf Mooru in so zasluženo z gostovanja na severu Anglije odnesli vse tri točke. Burnley ni niti enkrat neposredno streljal proti golu Chelseaja.

Ekipo iz Londona je v vodstvo v 26. minuti s svojim prvim zadetkom v Premier ligi povedel Hakim Ziyech. Tammy Abraham je Maročanu žogo prepustil na 15 metrih, ta pa je streljal skozi noge branilca in pretental vratarja Nicka Popa.

Na drugi zadetek smo čakali vse do 63. minute, ko je po kotu najvišje skočil Kurt Zouma in žogo zabil v mrežo.

Dvomov o zmagovalcu ni bilo, saj je Chelsea neposredno proti vratom Burnleyja streljal devetkrat, še tretjič pa je bil Pope premagan v 70. minuti, ko je Ziyech v pravem trenutku oddal žogo na levo stran, kjer je v kazenski prostor vtekel Timo Werner. Nemec je rutinirano zadel za končnih 3:0.

Chelsea je na sedmih tekmah izgubil le enkrat, po trikrat zmagal in igral neodločeno in ima 12 točk. Burnley je z eno samo točko na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.