Štiri kitajske ekipe si želijo Diega Costo

Premier Liga 15. Apr 20179:53 > 10:08
Clive Rose, Getty Images Sport

Možnost, da se bo Diego Costa pridružil številnim zvezdnikom na Kitajskem, je vse večja. Občasni španski reprezentant že dalj časa išče možnost za odhod iz Chelseaja, želja pa je prav prestop v kitajsko Superligo.

Zelo vroče je bilo že v zimskem prestopnem roku, ko je najboljši strelec Chelseaja že skoraj uspel izsiliti prestop v Tianjin Quanjian, a je Antonio Conte vendarle uspel zadržati svojega najboljšega napadalca. To bo zagotovo težje storil v poletnem prestopnem roku, saj je glavna želja Brazilca s španskim potnim listom ta, da v svoji karieri zasluži čimveč. In kje je to lažje storiti kot na Kitajskem?

Chelsea si seveda lahko obeta visoko odškodnino. Modri iz Londona za Costo pričakujejo vsaj 80 milijonov evrov, kar pa za noro bogate kitajske klube ne bo težava. Vse skupaj se zdi prava rešitev, saj je Costa v drugem delu sezone močno padel in je z glavo najverjetneje že drugje. O tem priča tudi število zadetkov pred zimskim prestopnim rokom in kasneje. V prvem delu je Costa dosegel 14 golov, v drugem pa le tri.

Kljub slabši formi zanimanje Kitajcev ne pojenja. Costa ima v bistvu vse več snubcev, med bogatimi klubi pa bi se lahko razvila prava “vojna” za podpis pogodbe z novim superzvezdnikom. Že prej omenjenemu Tianjinu bo veliko konkurenco predstavljal Guangzhou Evergrande, Costo pa si želita še Hebei in Jiangsu.