Chelsea brez težav do prvega mesta

Premier Liga 21. Nov 202015:26 > 15:28
Pool via REUTERS/Mike Hewitt

Deveti krog Premier lige se je začel z zmago Chelseaja proti Newcastlu z 2:0, kar pomeni, da so Londončani vsaj za kratek čas prevzeli vodstvo na lestvici. Modri imajo tako kot Leicester na svojem računu 18 točk oziroma eno več od Tottenhama in Liverpoola.

Prvi gol je padel v 10. minuti. Branilec domačih Federico Fernandez se je nespretno odzval pri podaji v svoj kazenski prostor in zatresel lastno mrežo, čeprav je bil v kontaktu z Benom Chilwellom. Sodniki so zadetek priznali po posredovanju VAR tehnologije.

Gostje so v prvem polčasu zapravili številne priložnosti. Najlepši je imel na voljo Timo Werner, a se je v enem primeru odločil za podajo, v drugem pa je streljal mimo gola.

Dvoboj na St. James Parku je bil odločen v 65. minuti. Werner je žogo v hitrem protinapadu ponesel iz svoje polovice pred gol domačih, kjer je v idealnem trenutku zaposlil Tammyja Abrahama, ki je dosegel tretji zadetek v letošnji sezoni.

Chelsea bo v naslednjem krogu gostil Tottenham, medtem ko bo Newcastle gostoval pri Crystal Palacu.