United do prve domače sezone v sezoni!

Premier Liga 21. Nov 202022:46 > 22:51
REUTERS/Alex Livesey

Črna serija rdečih vragov je končana! Manchester United je na peti domači tekmi v letošnji sezoni vendarle prišel do prve zmage.

Sportklub Slovenija

Varovanci Oleja Gunnarja Solskjearja so z 1:0 premagali West Bromwich in tako prišli do 4. zmage v letošnji sezoni Premier lige.

V prvem polčasu smo videli nekaj priložnosti na obeh straneh, a do spremebe rezultata ni prišlo. V vratih West Broma se je nekajkrat izkazal Johnstone, najlepšo priložnost na drugi strani pa je imel Srb Branislav Ivanović, a je z glavo zgrešil cilj.

Na začetku 2. polčasa je Bruno Fernandes napravil prekršek v svojem kazenskem prostoru in Coote je pokazal na belo točko. Gosti vendarle niso izvedli enajstmetrovke, saj je bila le ta po posredovanju VARa razveljavljena. Bilićevi varovanci so sodniški odločitvi močno nasprotovali.

Le nekaj minut kasneje je sodnik znova pokazal na belo točko, a tokrat na drugi strani. Mata je nastreljal Furlonga v roko in tehnologija je enajstemtrovko potrdila. K žogi je seveda pristopil Bruno Fernandes. Johnstone je Portugalcu strel ubranil, a se je izkazalo, da je golovo črto prečkal prehitro. Fernandes je kazenski strel ponovil in v drugo je bil natančen ter tako dosegel 6. zadetek v sezoni.

Bilićevi varovanci so bili blizu izenačenja. Rezervist Robinson je Davida De Geo že premagal, a mu je veselje preprečila prečka.

V nadaljevanju je imel lepo priložnost še Rashord, a se Anglež vendarle ni uspel vpisati med strelce.

Rdeči vragi so tako prvič v letošnji sezoni zabeležili prvenstveno zmago na Old Traffordu. Norveškemu strategu se je nedvomno odvalila skala od srca.

United je tako skočil na 9. mesto.

West Bromwich je po 9 odigranih tekmah še brez zmage. Bilićevi fantje imajo 3 točke in so na 18. mestu, ki po koncu sezone vodi v Championship.