Leno reševal Arsenal, ki je tekmo končal z deseterico

Premier Liga 22. Nov 202019:09 > 19:26
Michael Regan/Getty Images

Nogometaši Leeds Uniteda in Arsenala so se na tekmi devetega kroga Premier liga na Elland Roadu razšli brez zmagovalca (0:0).

Ekipa pod vodstvom Marcela Bielse ni uspela izkoristiti veliko število lepih priložnosti in je zdaj z 11 točkami na 14. mestu lestvice. Arsenal na drugi strani ima dve točki več, a veliko razlogov za glavobol.

Leeds United je bil večji del srečanja boljše moštvo. Še posebej od 52. minute dalje, ko je Pepe nasprotnika udaril z glavo in si prislužil rdeči karton.

V prvem polčasu so imeli domači kar 13 strelov proti vratom tekmeca, od tega dva v okvir. Pri Arsenalu pa so bolj po slučaju zadeli prečko potem, ko je Pepe pravzaprav želel podati.

V nadaljevanju tekme se je vse na kar je bilo potrebno biti pozoren zgodilo po 65. minuti. V središču pozornosti pa je bil vratar gostov Bernd Leno

Promet pred vrati Arsenala je bil (pre)pogost. Najprej je bil nevaren Stuart Dallas, nato je dvakrat zapretil Rodrigo, ki je stresel prečko … nevarni so bili tudi poizkusi Bamforda, Klicha, Raphinhe

Gostje so v 82. minuti po strelu Aubameyanga in igri z roko s strani Cooperja zahtevali enajstmetrovko, a niti glavni sodnik, niti VAR nista posredovala. Najlepšo priložnost so pri Arsenalu imeli dve minuti kasneje prek Sakaja, a je domači vratar Meslier dobro posredoval in žogo izbil v kot.

Ekipa Mikela Artete je že več kot 470 minut brez zadetka iz igre. Na zadnjih štirih tekmah v Premier ligi pa so osvojili le štiri točke.

Arsenal bo v naslednjem krogu igral proti Wolverhamptonu, Leeds United pa se bo srečal z Evertonom