City z zmago nad Southamptonom prehitel Liverpool

Premier Liga 15. Apr 201720:13 > 20:23
Mike Hewitt, Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so prekinili dober niz Svetnikov, ki so dobili zadnji dve prvenstveni tekmi in na St. Maryju slavili s 3:0. Varovanci Pepa Guardiole so tako na lestvici na 3. mestu prehiteli ekipo Liverpoola.

Prvi polčas ni postregel z veliko priložnostmi, zato so morali gledalci na zadetke počakati do nadaljvanja. Meščani so v drugem polčasu povsem dominirali in svojo premoč kronali v 55. minuti tekme, ko je svoj prvi gol po avgustu 2015 dosegel Vincent Kompany.

Gostje so še naprej napadali, toda do 78. minute se rezultat ni spremenil. Tedaj je zadel Leroy Sane po podaji Kevina de Bruyneja.

Debakel domače ekipe je potrdil Sergio Aguero samo dve minuti pozneje. Znova je bil asistet Belgijec De Bruyne, Argentinec pa je dosegel zadetek še na peti zaporedni tekmi. Zanj je to sicer že 17. v letošnji Premier ligi.