Brighton v 93. minuti do velike točke proti Liverpoolu

Premier Liga 28. Nov 202014:46 0 komentarjev
Brighton do točke
Brighton Liverpool

Tekma 10. kroga premier lige med Brightonom in Liverpoolom se je končala z 1:1. Domači so do točke prišli z golom Pascala Grossa z bele pike, tekmo pa sta obeležila tudi dva razveljavljena gola Redsov zaradi prepovedanega položaja.

Galebi so imeli v 20. minuti veliko priložnost za vodstvo, a je strel z enajstih metrov zgrešil Neal Maupay. Žogo je Francoz poslal tik ob desni vratnici.

V 34. minuti so se gostje veselili zadetka, v polno je meril Mo Salah, a je VAR pokazal, da je bil predhodno spregledan prepovedan položaj. Liverpool je v drugem polčasu napadal in imel veliko večjo posest žoge, do gola pa naposled le prišel v 60. minuti, ko je obrambo lepo izigral Diogo Jota. To je že njegov 9. zadetek v tej sezoni!

V 84. minuti se je zdelo, da je tekma odločena, ko je Sadio Mane zadel za 0:2, a je VAR soba spet odkimala, češ da je bil član prvakov v prepovedanem položaju.

V zaključku tekme so sodniki odločili, da je bil v kazenskem prostoru nepravilno oviran Danny Welbeck in po dolgem posvetu je bila domačim dodeljena enajstmetrovka. Tokrat je k žogi pristopil Pascal Gross in žogo spravil po sredini za hrbet Allisona Beckerja te rpostavil končni izid.

‘Pool je trenutno še zmeraj prvi na lestvici s tekmo več in točko več od Tottenhama, Brighton je tik nad območjem za selitev v Championship.