Hat trick Mahreza za visoko zmago Cityja

Nogomet 28. Nov 202017:12 0 komentarjev
Stu Forster, Getty Images

Nogometaši Manchester Cityja so v 10. kolu Premier lige s 5:0 premagali Burnley. Blestel je Riyad Mahrez, ki je dosegel tri zadetke.

Riyad Mahrez je mrežo prvič zatresel že v 6. minuti, ko se je po podaji De Bruyna sam znašel pred vratarjem in žogo rutinirano poslal v mrežo. Alžirec je na 2:0 povišal v 22. minuti, potem ko je v kazenskem prostoru prejel podajo z avta, preigral dva branilca in z levico žogo od vratnice poslal v gol. City je tretji zadetek dosegel v 41. minuti. Znova je podal De Bruyne, žogo pa je tokrat v gol poslal Benjamin Mendy. Manchester City je imel v prvem polčasu velikansko premoč, skoraj 70% posesti žoge in 10 strelov na gol.

Zgodba v drugem polčasu je bila podobna. Burnley je bil povsem nemočen, v 67. minuti je na 4:0 po lepi kombinaciji z Gabrielom Jesusom v kazenskem prostoru povišal Ferran Torres. Dve minuti kasneje je Mahrez zadel še tretjič. Po predložku Fodena se je povsem sam znašel pet metrov od gola in z glavo neoviran zadel.

Manchester City je v Premier ligi zmagal prvič po 31. oktobru in je s 15 točkami na 8. mestu.

Burnley je na 9 tekmah zbral le 5 točk ob samo 4 doseženih golih in zaseda 17. mesto na lestvici.