FA Pokal: Ivić na Old Trafford, Tottenham z osmoligašem

Nogomet 1. Dec 20209:17 0 komentarjev
FA Pokal
Getty Images

Znani so pari tretjega kroga FA pokala. V tem krogu se tekmovanju priključujejo tudi člani Premier lige in Championshipa, zato nižjeligaši dobivajo priložnost za tekme z angleškimi velikani. Tudi žreb za tretji krog je potekal online.

Pretekli konec tedna je ponudil 20 tekem FA pokala, z napredovanjem v naslednji krog pa so se izkazali tudi nekateri nižjeligaši – Chorley (6), Marine (8), Boreham Wood (5), Stockport County (5).

Marine je šele drugi osmoligaš v zgodovini tega legendarnega tekmovanja, ki se je prebil v tretji krog. Za nagrado ga čaka obračun s Tottenhamom, ki ga vodi Jose Moourinho.

Tudi Stockport čaka obračun s klubom iz Premier lige, petoligaš bo gostil West Ham. Branilec naslova Arsenal se bo že v tretjem krogu pomeril z nasprotnikom iz Premier lige, Newcastle Unitedom.

Žreb je določil še nekaj zanimivih parov. QPR in Fulham se bosta pomerila v londonskem derbiju, Wolverhampton pa bo gostil Crystal Palace.

U ostalim zanimljivim mečevima gledaćemo derbi zapadnog Londona između QPR-a i Fulama, Krouli Taun će biti domaćin Marselu Bijelsi i Lids Junajtedu, dok je u dvoboju premijerligaša Vulverhepton domaćin Kristal Palasu.

Na Old Trafford prihaja Watford, ki ga vodi Vladimir Ivić, Liverpool pa dobiva priložnost, da se na Villa Parku Aston Villi oddolži za letošnjo zaušnico v Premier ligi. Manchester City se bo srečal z Birminghamom.

Tekme tretje kroga FA pokala so na sporedu v drugem vikendu leta 2021.

Točen razpored tekem bo znan kmalu, vse pomembne obračune pa boste lahko spremljali na Sportklubu.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!