Smola za Chelsea – proti Unitedu brez Courtoisa

Premier Liga 16. Apr 201713:21 > 13:25
Shaun Botterill, Getty Images

Vratar Chelseaja Thibaut Curtois si je poškodoval stopalo, zato bo moral izpustiti današnji derbi proti Manchester Unitedu (Sportklub, 17.00). Namesto njega bo na golu bosanski reprezentančni vratar, Asmir Begović.

Belgijski čuvaj mreže si je na nedavni reprezentančni akciji poškodoval kolk, pa vseeno branil na vseh tekmah Chelseaja po vrnitvi v klub. Niti poškodba stopala ni hujše narave, a pri modrih vseeno ne želijo tvegati, zato ga bo tokrat zamenjal Begović.

V klubu vseeno upajo, da bo 24-letni vratar belgijske državne izbrane vrste nared že za naslednjo tekmo, ko jih v polfinalu FA pokala čaka Tottenham.

Chelsea je na lestvici prvi s 75 točkami, sledi Tottenham, ki ima 4 manj, a tudi tekmo več, United pa je na šestem mestu s 57 točkami.