Rashford in Herrera pokorila nemočni Chelsea

Premier Liga 16. Apr 201716:39 > 18:08

Manchester United je na derbiju kroga Premier League deklasiral Chelsea in zmagal z 2:0. Zadetka za rdeče vrage sta dosegla Marcus Rashford in Andre Herrera ter poskrbela, da bo borba za prvaka še bolj zanimiva.

Manchester United je povedel že v osmi minuti, ko je vrage v vodstvo popeljal Marcus Rashford. V vlogi asistenta je blestel Ander Herrera, Rashford pa je izkoristil lepo globinsko podajo in matiral Asmirja Begovića.

V nadaljevanju polčasa je bilo bolj malo priložnosti. United bi sicer vodstvo lahko podvojil v 16. minuti, a žoga po podaji Ashleyja Younga ni našla Rashforda. Chelsea je že v prvem polčasu deloval popolnoma razglašeno, za kar je zaslužno predvsem obramba rdečih vragov, ki je popolnoma odrezala Edena Hazarda in Londončanom onemogočila razvoj igre prek Belgijca.

Varovanci Joseja Mourinha so vodstvo podvojili na začetku drugega polčasa. V 49. minuti je Herrera udaril z razdalje, žoga pa se je rahlo odbila od Kurta Zoumaja in spremenila smer ter tako še drugič končala za hrbtom rezervnega vratarja modrih. To je bil sploh prvi zadetek Herrere v Premier League v letošnji sezoni. V nadaljevanju so imeli domači še nekaj priložnosti, tretji gol pa je v 69. minuti po novem nevarnem strelu Rashforda preprećil Begović.

Chelsea si tokrat ni ustvaril resnejše priložnosti, varovanci Antonia Conteja niso imeli idej, kar je privedlo do petega poraza v sezoni. Sedaj ima Chelsea pred prvim zasledovalcem Tottenhamom le še štiri točke prednosti, s čimer bo finiš prvenstva izredno zanimiv. Modre naslednji krog čaka tekma proti Sunderlandu, medtem ko Manchester United gostuje pri Burnleyu.