John Terry po 22 letih zapušča Chelsea!

Premier Liga 17. Apr 201718:11 > 18:12
Stu Forster/Getty Images

Kapetan Chelseaja po koncu sezone zapušča London.

John Terry je v londonskem klubu preživel 22 let, debitiral je davnega leta 1998, od takrat pa je odigral 713 tekem in dosegel 66 zadetkov.

Terry je kot kapetan Chelsea vodil na 578 tekmah, s Chelseajem pa je osvojil štiri naslove prvaka (v letih 2005, 2006, 2010 in 2015), petkrat je bil zmagovalec Pokala FA, trikrat Ligaški pokal, Ligo prvakov leta 2012 in Ligo Evropa leta 2013.

“Po 22 letih je v tem klubu veliko ljudi, katerim se moram zahvaliti – trenerjem, soigralcem, ostalim osebam in navijačem, ki so me podpirali vsa ta leta. O svoji prihodnosti se bom odločil pravočasno, zdaj pa sem osredotočen na to, da pomagam ekipi od uspeha v letošnji sezoni,” je povedal legendarni Terry.

“S klubov sem imel vedno fantastičen odnos, tako pa bo tudi, ko zaključim svojo kariero. Pogovarjali smo se in po tehtnem premisleku sem se odločil, da je prišel pravi čas, da odidem. Počutim se, da imam v nogah še dovolj dinamita, da lahko igram na najvišjem nivoju. Hkrati razumem, da pri Chelseaju prav veliko priložnosti več ne bom dobil. Vedno bom v srcu nosil modro barvo, s tega kluba si želim oditi s še več lovorikam,” je zaključil nekdanji angleški reprezentant.

Direktorica Chelseaja Marina Granovskaja se je Terryju zahvalila za vse, kar je naredil za klub. “Bil je izvenserijski dirkač, navdahnjen kapetan, ki je vedno demonstriral veliko posvečenost klubu. V tem času je Chelsea postal eden izmed najboljših klubov na sveti, Terryjev prispevek k vsem uspehom pa je neverjetno velik,” je povedala.

V letošnji sezoni je Terry odigral samo pet tekem v Premier ligi, štiri v začetni enajsterici, Modri pa so prvi na razpredelnici s 75 točkami, imajo štiri več od Tottenhama.