Napoved 34. kroga PL: Od sobote do srede in še naprej

Premier Liga 21. Apr 201715:58 > 16:07
Michael Regan, Getty Images

Zaradi dveh pokalnih polfinalnih obračunov bo 34.krog dejansko razpotegnjen na pet tekmovalnih dni. Tak koledar pa navsezadnje niti ni tako zelo napačen, kaj?

Laurence Griffiths/Getty Images

Prva etapa novega premierligaškega poglavja bo zaznamoana z bolj drobnim tiskom. Bo uspelo Swansea Cityju ali Hull Ctiyju, ali pač obema, tako da bo goreč boj za obstanek postal še bolj neizprosen in nervozen? Se West Ham upravičeno boji svojega sobotnega gosta in ali bo Manchester United do nedelje uspel zbrati moči in zmagal na zahtevnem gostovanju pri skorajda sosedih? In kaj se nato med tednom obeta naboljšima dvema, ki se na Wembleyju soočita v najstarejšem nogometnem tekmovanju že v soboto?

V izogib napovedovalski zmenjšavi vikednaška polfinala (Chelsea vs Tottenham in Arsenal vs Manchester City) zdaj omenim zadnjič. To pa zaradi zanimivosti, ki pravi, da sta se v zadnjih šestdesetih letih prvovuvrščena na ligaški lestvici v boju za vstop v finale FA Cupa pomerila le enkrat. To je bilo leta 1999, ko je Manchester United v znameniti tekmi z igralcem manj porazil Arsenal. Na tistem dvoboju je veličasten slalomski pobeg z zadetkom uprizoril legendarni Unitedov vezist Ryan Giggs. Toda k londonskima rivaloma in njunima prvenstvenima obeznostima sredi tedna se vrnem še pozneje.

Na sobotni tekmi proti Watfordu za obstanek trepetajoči Hull City računa na izjemno formo, ki jo uprizarja na svojem stadionu, potiho pa tudi na to, da je njihov tekmec z zmago v minulem krogu – in to ravno proti njihovemu neporednemu konkurentu Swansea Cityju – dosegel znamko 40 ali prav toliko točk. To pa je kvota, ki tudi matematike ne vznemirja več. Watford je rešen, Hull City pač ni. Ena od skritih prednosti bi lahko bilo staro Serie A-znanstvo med gostujočim trenerjem Walterjem Mazzarrijem in Hullovim centralnim branilcem Andreo Ranocchio. Na drugi strani virtualne bojne linije pa je strateg Swansea Cityja Paul Clement že pred dnevi napovedal, da bo sobotni obračun s Stoke Ctiyjem najpomembnejša tekma v novejši klubski zgodovini.

Bournemouth gosti obubožan in neučinkovit Middlesbrough, ki je praktično že izpadel iz Premier lige.

Romelu Lukaku – s 24-imi doseženimi zadetki, trenutno vodilni na na listi strelcev v angleškem prvenstvu – West Hamu prav vsakič, ko nastopi proti Londončanom, zabijem vsaj en gol. To se je primerilo že kar 9-krat zapored! Tudi sicer imajo Kovači z Evertonom dolgoletne probleme, beri, obupno statistiko.

Nedeljska para sta dva. Žilavi Burnely doma pričakuje veliki Manchester United. Ključni domači branilec in po novem tudi angleški reprezentant Michael Keane, izšolan v Unitedovi akademiji, nekdanja soborca iz mladinskih postav Jessea Lingarda in Marcusa Rashforda pozna kot svoj žep. Mlada napadalca bosta ob odsotnosti poškodovanega Zlatana Ibrahimovića edina golgeterska aduta trenerja Joseja Mourinha.

Če Liverpool v nedeljo porazi Crystal Palace, se bo drugouvršečenemu na tabeli Tottenhamu približal le še na dve točki razlike.

V torek zvečer na Stamford Bridge prihaja Southampton. To bo srečanje namenjeno popravku grenkega vtisa, ki ga je vodilno moštvo v ligi pustilo minuli konec tedna na Old Traffordu. V taboru modrih pustoši trebušna gripa, tako da je njegov drugi kapetan Gary Cahill zadnja dva dneva moral preživeti celo v bolnišnici.

V sredo pa se obetajo tri tekme, toda le ena od teh sodi pod kapo 34.kroga. Arsenal se bo spopadel s še vedno aktualnimi prvaki Leicester Cityjem. Ob tem bo domačin končno moral pokazati kaj več kot pa je ob zadnji zmagi v Middlesbroughju, kjer je slavni londonski klub, bodimo iskreni, zaradi slabega nasprotnika nalogo bolj kot ne opravil le s pol moči in po telesnih govoricah zvezdnikov ekipe trenerja Arsenea Wengerja še vedno zelo rezervirano. Istočasno bosta potekali še dve srečanji, ki pa mi morali biti odigrani že veliko prej. Zelo zanimivo bo opazovati Tottenham na gostovanju pri neugodnem Crystal Palace na londonskem jugu, manj zanimivo, najbrž, pa dvoboj zadnjih dveh Middlesbroughja in Sunderlanda.

Dodajam pa še opomnik, da se bo veliki manchesterski derbi City vs United, ki bi se moral zgoditi že februarja, odigral ta četrtek, to bo 27.aprila.

Pa saj je pred nami res drama, in to celotedenska drama!