Končno nasmeh Wengerja – Topničarji v finalu FA pokala!

Premier Liga 23. Apr 201716:17 > 18:39
Julian Finney, Getty Images Sport

Nogometaši Arsenala so se uvrstili v finale FA pokala, kjer se bodo borili za 13. naslov v tem tekmovanju. Topničarji so bili v polfinalu po podaljških z 2:1 boljši od Manchester Citya, odločilni gol pa je v 100. minuti dosegel Alexis Sanchez.

Ekipo Arsenea Wengerja v finalu 27. maja na Wembleyu čaka tekma z mestnim tekmecem Chelseajem, ki je včeraj s 4:2 premagal Tottenham.

Po vodstvu Citya, v 62.minuti je zadel Sergio Agüero, je Arsenal zaigral precej bolje in do izenačenja prišel 10 minut kasneje. Natanćen je bil Nacho Monreal.

V podaljšku so bili igralci Citya vidno utrujeni, Arsenal je prevzel pobudo, mož odločitve pa je bil Čilenec Sanchez, ki je iz gneče v kazenskem prostoru matiral Claudia Brava.in navijačem Arsenala prinesel najlepše darilo te sezone do sedaj.

Velika izguba za ekipo Pepa Guardiole pa je sledila na samem koncu rednega dela tekme, ko je Sergio Aguero staknil poškodbo in v podaljških ni igral.

Arsenal je v dodatnih 30 minut igre krenil silovito in od začetka prvega podaljška napadal ekipi Cityja. Preobrat topničarjem je prinesel njihov najboljši strelec Alexis Sanchez, ki je zadel v 100. minuti, potem ko je po kotu prišlo do gneče v kazenskem prostoru Cityja, žoga je prišla do Sancheza, ki je iz petih metrov matiral Brava za 2:1. Čilenec je tako dosegel že svoj sedmi zadetek v FA Pokalu.

Obračun se je od vodilnega zadetka Arsenala razplamtela. City je imel kar nekaj priložnosti za povratek in izenačenje, najbolj nevaren je bil Kevin De Bruyne, ki je v 115. minuti srečanja zadel vratnico, ta priložnost pa je bila tudi zadnja za sinjemodre, ki so tako zaključili z nastopi v tem tekmovanju.