Arsenal prepričljivo do zmage

Premier Liga 13. Maj 201720:13 > 20:19
Getty images/Gareth Copley

Arsenal je s prepričljivo zmago v 37. krogu Premier Lige zadržal svoje možnosti za uvrstitev v Ligo prvakov. Topničarji so v gosteh Stoke City premagali s 4:1.

Arsenal je do prednosti prišel tri minute pred koncem prvega polčasa, ko je Olivier Giroud po lepi podaji Hectorja Bellerina s petih metrov zatresel mrežo.

Drugi zadetek Arsenala je padel po lepi akciji v 55. minuti tekme, ki jo je zaključil Mesut Özil. Veteran Stoke Cityja Peter Crouch je nato zmanjšal na 1:2 v 67. minuti tekme po lepi podaji Marka Arnautovića.

Potem pa se je v 76. minuti tekme zgodila nenavadna situacija, ko je Alexisu Sanchezu uspelo doseči zadetek, čeprav je nekaj minut zahteval zamenjavo zaradi poškodbe.

Za Alexisa je bil to sicer 50. zadetek v Premier lige, nakar je zapustil igro, zmago Arsenala pa je potrdil Giroud deset minut pred koncem tekme.